Pedikúra

  • Suchá pedikúra
  • Masáže dolních končetin
  • Medicinální pedikúra
  • Vyrovnání zarostlých nehtů
  • Odstranění kuřích ok
  • Modeláž defektních nehtů
  • Francouzská úprava nehtů gelem

 

Přestože je pedikúra velice důležitá, ještě stále najdeme mnoho lidí, kteří tuto péči podceňují a kteří ji berou jen jako nepodstatnou část péče o tělo.

Zapomínají na to, že nohy je nosí celý život, a že si tedy jistou péči zaslouží.

Pedikúra je ošetřování kůže a nehtů na nohou. Jde o výkony, při kterých je zákazníkům poskytována správná odborná péče o nohy a nehty a při kterých jsou odstraňovány některé vady. Pedikérka také provádí poradenskou službu.

Při pedikúře je na ploskách nohou odstraňována zrohovatělá kůže, puchýře, kuří oka a u starších lidí též četné otlačeniny a mozoly.

Provádí se i ošetření nehtů, u kterých rovněž dochází k poškození a deformacím.

Nehty vůbec mají zvláštní význam, podle jejich vzhledu a stavu se při určitých zkušenostech dá rozpoznat, jakými vnitřními chorobami klient trpí nebo co mu chybí, odráží se to na jejich specifickém vzhledu.

Dají se rozeznat např. onemocnění diabetická, jater nebo ledvin.

Péče o nohy je patrnější u starších lidí a většinou u žen. U mladší generace se s větší péčí setkáme spíše u těch povolání, při nichž jsou nohy více namáhány, např. u servírek, kadeřnic, prodavaček apod.

Měli bychom ale pamatovat na to, že by každý měl navštěvovat odborníka alespoň jednou za měsíc, pokud má klient větší problémy, tak i dvakrát za měsíc.
Domácí péče je dobrá, ale v mnoha případech nestačí, odborník může odhalit problémy v zárodku a pomoci od nich.

 

Suchá pedikúra

Medicinální – přístrojová pedikúra

Suchá pedikúra je procedura, při které je pokožka nohou ošetřena bez předchozího namočení nohou ve vodě. Ztvrdlá kůže a otlaky jsou odstraněny speciálními výměnnými frézkami. Tato metoda je velice šetrná k pokožce bez rizika poranění. Součástí této procedury je velmi pečlivá úprava nehtů a jejich okolí.